Fengshui Ostrava |

RSS Feed

EFT

EFT - Jak to všechno začalo?

EFT je zkratka pro anglický název Emotional freedom techniques, což jsem volně přeložila jako techniky emoční svobody.

Je to metoda řadící se mezi ve světě velmi uznávané techniky spadající do oboru nazývaného energetická psychologie.

Tvůrcem metody EFT je pan Gary Craig.
EFT vzniklo upravením a zjednodušením metody TFT
dr. Roggera Callahana.
Webová stránka Garyho Craiga je
www.emofree.com

Na začátku jsou naše negativní emoce. Ty vznikají poruchou v našem energetickém systému.K čemu je takový systém? Rozvádí energii, kterou nasaje čakrami. Ty si můžeme představit jako rotující trychtýře, které nasávají kosmickou energii potřebnou pro výživu orgánů. K těm se energie dostane prostřednictvím meridiánů. Můžeme si je představit jako řeku, která se zanáší kameny, větvemi, a jiným smetím (to jsou bloky). Někdy toto smetí nabude takových rozměrů, že se řečiště zanese a tělesný orgán nemá výživu. A my musíme uklízet. Řečiště – meridián musíme zbavit smetí (bloků)a obnovit tok energie. Vyslovením problému, negativní emoce a poklepem na akupresurní bod, který se nachází na meridiánu, toto smetí odstraníme a řečiště zprůchodníme. Zbytek už zvládne tělo samo. Má úžasnou samoregenerační schopnost.
Problém mizí.
Toto je velmi zjednodušené vysvětlení. Pokud chcete vědět více, podívejte se na odkaz „Zajímavé odkazy“
Tuto jednoduchou metodu můžete použít na sobě i druhých. Některé problémy jsou složitější, případně emoce tak silné, že to sami nezvládnete. Pak musíte vyhledat pomoc zkušeného terapeuta.
Tuto velmi zajímavou metodu  někteří terapeuti kombinují s jinými metodami, jako je kineziologie, SRT, rodinné konstelace, NLP, hypnóza a jiné.
Je účinná jak na fyzické, tak na psychické problémy.

Green Free Wordpress Theme. Design: partnerstvo.ru for Texas Holdem Poker Online.